Przygotowanie do zawodów HFT część II - ustawienie zestawu strzeleckiego

O ile jest tylko taka możliwość to na dzień treningowy, podczas którego planujemy wyzerować i ustawić karabinek należy wybrać dzień lub porę dnia możliwie bezwietrzną. Obecnie mamy dostępnych wiele serwisów pogodowych, na których można sprawdzić przewidywany w kolejnych dniach wiatr. Należy prześledzić kilka kolejnych dni i wybrać najdogodniejsze warunki. Oczywiście dni z wiatrem nie są „stracone” i w czasie ich trwania można wykonywać szereg innych czynności jak i też strzelań treningowych ale na zerowanie karabinka powinniśmy zdecydowanie wybierać warunki z podmuchami nie przekraczającymi 2-3m/s. Wynika to z faktu, że początkujący strzelec najprawdopodobniej nie będzie w stanie zweryfikować czy odskoki na tarczy wynikają z wpływu wiatru, błędu paralaksy czy innego błędu strzelca co w efekcie może prowadzić do niewłaściwego ustawienia karabinka jak i błędnego opisania trajektorii.
Przygotowanie do zawodów HFT część IV - pozostałe aspekty HFT

Regulamin konkurencji - należy obowiązkowo zapoznać się z aktualnym regulaminem konkurencji, regulaminem bezpieczeństwa jak i z regulaminem dla organizatora. W tym ostatnim dokumencie znajdziemy wytyczne dla poszczególnych wielkości stref trafienia i dystansów co będzie nam bardzo pomocne na torze.
Aktualnie obowiązujące w Polsce regulaminy są publikowane na stronie: www.pfta.pl.
Nawet jeżeli jakieś zapisy mogą być dla nas na początku niejasne to po lekturze tych dokumentów będziemy czuć się dużo pewniej w trakcie rywalizacji.
Przygotowanie do zawodów HFT część III - przestrzelanie i opisanie trajektorii pod kątem zawodów HFT

Podczas zawodów HFT, zgodnie z regulaminem obowiązującym w 2020 roku, cele mogą znajdować się na odległościach od 7,0m do 42,0m i w zakresie takiego dystansu musimy przestrzelać karabinek aby dobrze przygotować się do rywalizacji. W tym celu powinniśmy ustawić tarcze zaczynając od 7,0 metra na kolejnych dystansach czyli na 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 42 metrze. Oczywiście większą dokładność zapewni ustawienie tarcz co 2,0 metry ale dobrze przestrzelany karabinek co 5,0 metrów też zagwarantuje nam spokojny start w zawodach. Jeżeli to możliwe i pozwoli nam na to czas to ważne jest abyśmy przestrzelali precyzyjniej skrajne dystanse tj. 7,0 - 12 metr i 38 - 42 metr gdyż na nich trajektoria lotu śrutu przebiega dość „ostro” i warto znać jej dokładny przebieg.
Postawy strzeleckie czołowych zawodników HFT

Tegoroczny Puchar Zimowy jeszcze się nie zakończył a już dostarczył uczestnikom wielu emocji. Praktycznie każda eliminacja kończyła się dogrywką o najwyższe miejsca na podium. Dogrywki są wyjątkowymi momentami nie tylko dla biorących w nich udział zawodników ale i dla obserwatorów , którzy właśnie podczas dogrywek mogą podpatrzeć „w akcji” najlepszych. W czasie zawodów na rozciągniętym niejednokrotnie na dużej przestrzeni torze jest praktycznie niemożliwe.
Więcej artykułów…
YouTube Video
-
Najnowsze artykuły
-
Popularne artykuły
Joomla gallery by joomlashine.com
Who's Online
Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.
Partnerzy