• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Mistrzostwa Świata HFT 2019-Hall of Fame

M4

W dniach 22-23 czerwca 2019 roku w Kaletach odbyły się Mistrzostwa Świata HFT organizacji WHFTO. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział ponad dwustu zawodników z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii, Węgier, Słowacji, Holandii, Włoch, Niemiec ale i z tak odległych państw jak Republika Południowej Afryki czy Iran.
Dwudniowa rywalizacja przebiegała sprawnie, w dobrych warunkach pogodowych, z temperaturą oscylującą w okolicach 25 stopni, której towarzyszyły jednak momentami dość mocne podmuchy wiatru. Tegoroczne Mistrzostwa Świata podobnie jak ubiegłe całkowicie zdominowali nasi zawodnicy zwyciężając we wszystkich najważniejszych konkurencjach.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Świata HFT 2022

1

Mistrzostwa Polski 2021

20210926 104400-01-01W dniach 25-26 września w podwarszawskiej Kuklówce rozegrano Mistrzostwa Polski w konkurencjach HFT, FT, nHFT i Sylwetkach. Zawody były jednocześnie dwoma ostatnimi eliminacjami tegorocznego Pucharu PFTA.
Organizatorem imprezy był Warszawski Klub Field Target.Biuro zawodów i Zreo Range ulokowane były praktycznie w centrum terenu, na którym o miano najlepszych strzelców rywalizowali na torach HFT/FT przez dwa dni zawodnicy z całej Polski.Sobotnim zmaganiom towarzyszyły przelotne opady oraz momentami dość silne podmuchy wiatru.
Na szczęście dla uczestników gęsty las, w którym w dużej części przebiegał tor, dość dobrze zabezpieczał ich przed deszczem.Stanowiska 1 i 2 zlokalizowane były na otwartej łące gdzie właściwa ocena wpływu ruchów powietrza a następnie odpowiednia poprawka były kluczowe aby oddać cenny strzał.Łąka kończyła się stanowiskiem nr 3 z postawą wymuszoną stojącą. Stanowisko było wygodne, cele z dużymi strefami trafienia i nie na maksymalnych dystansach ale pomimo to tylko nieliczni zeszli z tego stanowiska z kompletem  punktów.Następnie zawodnicy zawracali  i zaczynała się najbardziej malownicza sekcja toru nie tylko tych mistrzostw ale chyba całego tegorocznego Pucharu PFTA.Strzelcy poruszali się po krawędzi zbocza wąwozu na dnie którego przepływała niewielka rzeczka.
Cele usytuowano kilka metrów poniżej linii strzelania w korycie meandrującego potoku lub na jego przeciwległym brzegu.Ocena odległości w takich miejscach jest bardzo utrudniona, a przy tym decydująca, bo dodatkowo należy dobrać jeszcze odpowiednią poprawkę na kąt strzału. Kolejną przeciwnością był fakt, że zawodnicy aby oddać strzał pod kątem w dół musieli często unieść się wysoko na łokciach a przez to pozycja strzelecka nie była już tak stabilna.O wietrze, który wpadał do wąwozu z przeciwległego zbocza i szczególnie na dalekich celach potrafił przenieść pocisk daleko poza hit zonę wspominamy jedynie z reporterskiego obowiązku.
Reasumując żaden z uczestników imprezy nie ustrzegł się błędów w tej części toru.Następnie zawodnicy przechodzili do lasu. Tu cele zamocowane były na terenie płaskim, nierzadko w wąskich przecinkach.Gęsta roślinność dobrze chroniła przed deszczem ale i zatrzymywała dużą część wiatru wobec czego jeżeli strzelec nie popełnił błędu w ocenie odległości to najczęściej jego strzał kończył się sukcesem.Pierwszego dnia w tych niełatwych warunkach najwyższy wynik (95 punktów) uzyskał Krzysztof Zając.
Tuż za nim miejsce na podium wywalczyła jego córka Alicja pokonując w dogrywce Janusza Peluchę.

Mistrzostwa Polski rządzą się swoimi prawami zatem organizatorzy zaplanowali dla uczestników istny maraton strzelecki.
Główne konkurencje HFT i FT posiadały po  50 celów każdego dnia w związku z powyższym walka na torze kończyła się przed godziną 15.00.
Po krótkiej przerwie rozpoczęto strzelania sylwetkowe.Najlepszą skutecznością w karabinie wykazał się Cezary Bąbała z wynikiem 35 punktów.
Na podium znaleźli się jeszcze Janusz Pelucha i Dariusz Kida.W pistolecie zwyciężył Piotr Rose przed Piotrem Kolmanem i Januszem Peluchę.

Po tych rozgrywkach uczestnicy mieli kilka godzin wytchnienia po czym ponownie o godzinie 21.00 najwytrwalsi zawodnicy spotkali się na nocnym HFT.
Tor nHFT przebiegał w całości w sekcji leśnej i składał się z 10 stanowisk po 2 cele.
Rywalizacja przebiegała sprawnie, warunki strzeleckie były dobre, praktycznie bezwietrzne.
Zawody wygrał i tym samy tytuł Mistrza Polski w nHFT zdobył Michał Walaszkowski z kompletem celnych trafień.
Dalszą kolejność na podium ustaliła dopiero dogrywka pomiędzy zawodnikami, którzy z toru zeszli z dorobkiem 39 punktów.Ostatecznie drugi stopień podium zdobył Wojciech Smolorz, który na niedawnych Mistrzostwach Świata HFT WHFTO wywalczył doskonałą dwunastą lokatę. Najniższy stopień podium zajął Tomasz Kocemba.
 
Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali na torze o konfiguracji bardzo zbliżonej do sobotniej.
Jedyną, ale istotną różnicą były natomiast warunki atmosferyczne, które w niedzielę były wręcz doskonałe. Temperatura zbliżająca się do 20 stopni dawała komfort termiczny a praktycznie całkowity brak wiatru powodował, że uczestnicy w dużej mierze poprawiali swoją skuteczność względem dnia poprzedniego.W HFT1 bardzo wysoki wynik 97 punktów uzyskał w niedzielę Marek Krempczyński.
O jeden punkt mniej wystrzelał Tomasz Kocemba. Na podium znalazł się jeszcze Rafał Zych.

Ostatecznie po dwóch dniach zmagań i 100 ocenianych strzałach poznaliśmy tegorocznych Mistrzów Polski w konkurencjach pneumatycznego strzelectwa terenowego HFT i FT.W HFT1 po doskonałym, niedzielnym  wyniku  triumfował Marek Krempczyński w teamu strzelectwoterenowe.pl   zdobywając tym samym swój pierwszy tytuł Mistrza Polski.
Drugie miejsce zajął Krzysztof Zając z JURA TEAM KOLBA.pl a trzecią lokatę wywalczył Janusz pelucha z WKFT.

Pierwsza dziesiątka Mistrzostw Polski w kategorii HFT1:
1. Marek Krempczyński 
2. Krzysztof Zając        
3. Janusz Pelucha         
4. Tomasz Kocemba     
5. Rafał Zych  
6. Krzysztof Kowalczyk
7. Alicja Zając
8. Dariusz Kida
9. Krzysztof Szałkowski
10. Piotr Korczyński           W HFT 2  do swojej kolekcji tytułów dodał kolejny Tomasz Marszałek.
Za nim na podium znaleźli się jeszcze Krzysztof Walicki i Dawid Dyrcz.W FT Mistrzem Polski został Dariusz Drewing przed Maciejem Fałkowskim i powracającym do FT po kilkuletniej przerwie Bartoszem Łuczakiem.

Równolegle z rywalizacją seniorską o tytuł najlepszego strzelca w naszym kraju walczyli juniorzy.
W sobotę najwyższy wynik 76 punktów wystrzelał Bartosz Budziński a kolejnie miejsca zajęli Mateusz Selerski i Szymon Zych.Drugiego dnia Szymon Zych mocno zaatakował pozycję lidera ale pomimo zwycięstwa w tej eliminacji z wynikiem 81 punktów przewaga jaką miał Bartosz Budziński po sobocie to własnie jemu pozwoliła cieszyć się w niedzielne popołudnie z tytułu Mistrza w kategorii Junior.
Finalnie Szymon Zych zajął drugie miejsce a Mateusz Selerski stanął na najniższym stopniu podium.Tytuł Drużynowych Mistrzów Polski odebrała ekipa WKFT wyprzedając strzelectwoterenowe.pl w składzie Marek Krempczyński, Paweł Minorowicz, Dariusz Kida i Tomasz Kocemba oraz drużynę JURA TEAM KOLBA.pl.

Najlepsza Kobieta HFT: Alicja Zając
Najlepsza Kobieta FT: Danuta Winogrodzka
Najlepszy Weteran FT: Marceli Kotkowki

PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI 2021

PEŁNE WYNIKI PUCHARU PFTA 2021

Mistrzostwa Świata HFT 2021

2


W dniach 23-25 lipca w miejscowości Skycov na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Świata HFT organizacji WHFTO. Wśród uczestników oprócz licznej ekipy gospodarzy wyróżniały się również silne grupy strzelców z Czech, Węgier oraz Niemiec. Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć Reprezentacji Polski na czele z Dariuszem Kidą - obrońcą tytułu Mistrza Świata oraz Sławomirem Wiśniewskim – dwukrotnym srebrnym medalistą mistrzostw w kategorii karabinków z odrzutem.Strzelnica techniczna czynna była cały dzień w piątek oraz przed każdą sesją strzelecką w sobotę i niedzielę. Jednak z uwagi na swoją lokalizację na szerokiej przełęczy pośród otwartych łąk bardziej była punktem widokowym na malownicze pasma górskie otaczające Skycov niż miejscem przeznaczonym do sprawdzenia karabinków i celowników.  Silny, zmienny wiatr hulał na zero range nieprzerwanie.  Na czterdziestym metrze pociski często trafiały nawet o dwa doty od punktu celowania. Precyzyjne wyzerowanie czy weryfikacja ustawień była praktycznie niemożliwa.

W sobotę rano po oficjalnej ceremoni otwarcia oraz przydługiej odprawie zawodnicy udali się na tor biały. Około godziny 10.45 padły pierwsze punktowane strzały. Tor biały zlokalizowany był po południowej stronie biura zawodów i w całości położony był w lesie. Charakteryzował się celami ostrzeliwanymi na dużych dystansach niekiedy pod ekstremalnie ostrymi kątami w górę. Bez właściwej poprawki nawet trafienie w korpus figurki za jeden punkt bywało bardzo trudne gdyż cele były niewielkie i posiadały często jedynie minimalne wymagane regulaminem kilka centymetrów „blachy” wokół czarnych okręgów stref trafienia.
Również na stanowiskach, na których cele ostrzeliwane były z postaw wymuszonych uczestnicy imprezy musieli zmierzyć się ze strzałami pod kątem w górę. Oczywiście tu również figurki były najmniejsze z możliwych z jedynie 2-centymetrową obwódką „blachy” - efekt - na stanowiskach nr 11 i 34 (postawa stojąca) jak i nr 14 (postawa klęcząca) wielu zawodników zapisało do kart startowych „0” punktów. Pozostałe cele wymuszone tego dnia były już usytuowane względnie poziomo niemniej za każdym razem były to stanowiska bardzo wymagające. Sekcja toru od celu numer 15 charakteryzowała się również bardzo niewygodnymi stanowiskami strzeleckimi usytuowanymi na przełamaniu skarpy przebiegającej równolegle do drogi. Tego dnia na torze było 4-5 celów na dystansie do 10 metra rzadko już spotykanych w takiej ilości podczas zawodów HFT tej rangi.

W niedzielę zawodnicy rywalizowali na torze niebieskim, który zaczynał się na otwartej łące niedaleko range zero. W tej strefie toru silny, zmienny wiatr powodował, że każdy strzał był ekstremalnie trudny.Już cel nr 1 z HZ 15mm  ustawiony na dystansie ponad 20 metrów był nie lada sprawdzianem umiejętności strzeleckich.Dodatkowo wszystkie cele w tej sekcji toru należało ostrzeliwać z tak zwanych wysokich łokci gdyż na przedpolu przebiegał garb terenu zasłaniający figurkę w chwili gdy zawodnik obniżał się i chciał oprzeć stopkę o podłoże.

Cele numer 2, 3 i 4 to była już kwintesencja HFT – otwarta górska łąka, mocny zmienny wiatr, kąt strzału lekko w dół i wysokie łokcie. Nawet zawodnicy ze ścisłej czołówki tracili w tym miejscu cenne punkty.Łąka kończyła się dwoma stanowiskami z postawami wymuszonymi stojącą i klęczącą. Oczywiście figurki posiadały najmniejsze z możliwych HZ z jedynie 2-centymetrową obwódką „blachy”. Łączna średnica  celu nie przekraczała 8,0cm co w połączeniu z trudnymi warunkami i stresem startowym powodowało, że czerwona lampka, która miała sygnalizować trafienie w figurkę zapalała się niezmiernie rzadko.

Następnie zawodnicy wchodzili do lasu w obszar względnej wiatrowej ciszy ale to nie znaczy, że można było pozwolić sobie na chwilę dekoncentracji.  Las był gęsty, konary grube a do poziomu  gdzie montowano cele, nisko nad ziemią,  docierało już niewiele światła. W takich warunkach mocno ostrzelane figurki ukryte w zacienionych miejscach były niezmiernie trudne do trafienia.

Kolejna, jak się potem okazało krytyczna dla ostatecznych wyników rywalizacji część toru obejmowała stanowiska  o numerach od 21 do 26.  Usytuowana była na zboczu góry z celami ostrzeliwanymi ostro w dół.Tu las był już lekko rozrzedzony i wiatr dawał ponownie o sobie znać szczególnie na dalekich celach. Figurki na bliższych dystansach wcale nie były łatwiejsze. Posiadały małe hit zony 15 mm przez co poprawka na ostry kąt musiała być niezwykle precyzyjna.Do tego oczywiście strzelanie ostro w dół łączy się nierozerwalnie z wysokimi łokciami. Suma wszystkich tych utrudnień składała się na obraz jednego z najtrudniejszych odcinków dla zawodników podczas całych mistrzostw.

Najbardziej HFT, które znamy na co dzień tor przypominał na stanowiskach o numerach od 27 do 31. Postawę można było przyjąć w miarę wygodnie, cele były dobrze widoczne i usytuowane na niewielkiej wysokości nad ziemią.Jedyną przeszkodą w celnym trafieniu mógł być ewentualnie jakiś podmuch wiatru, którego nie przewidział zawodnik lub skrajna pomyłka w ocenie odległości. Generalnie większość uczestników imprezy przechodziła ten fragment toru z wysokim dorobkiem punktowym.

Zapas punktów był potrzebny bo na stanowisku nr 32 czekał jeden z najtrudniejszych celów wymuszonych całej imprezy – niewielki lizak ostrzeliwany z postawy stojącej w okolicach 30 metra od stanowiska.Następnie tor przechodził na dwie szerokie polany. Tu znowu podmuchy wiatru potrafiły przenieść lecący w powietrzu lekki pocisk o kilka centymetrów poza punktowaną strefę trafienia tym bardziej, że dominowały cele o małych gabarytach i w okolicach maksymalnych dopuszczalnych dystansów.Tor kończył się pomiarem energii karabinków. Generalnie organizator stosował zasadę, że uczestnicy strzelali na chrono śrutem organizatora ale zdarzały się wyjątki od tej reguły. Szczęśliwie członkowie polskiej ekipy przeszli kontrolę sprzętu wzorowo.

Po dwóch dniach zmagań okazało się, że lider po pierwszym dniu i obrońca tytułu Mistrza Świata z roku 2019 - Dariusz Kida  stracił w niedzielę kilka punktów i ostatecznie musiał zadowolić się trzecią lokatą w kategorii OPEN. Pierwsze miejsce i tytuł  Mistrza Świata HFT 2021 wywalczył Węgier Sándor Szilágyi pokonując w dogrywce reprezentanta gospodarzy Mateja Grega.Dobry start zaliczył również Sławomir Wiśniewski, który po pogoni w niedziele odrobił straty z toru białego i również stanął na najniższym stopniu podium w kategorii SPRINGER.

Polskę na tegorocznych Mistrzostwach Świata  HFT reprezentowali: Ewa Kobyłecka, Wiesław Merkwa, Jan Kobyłecki, Sylwester Ślosarczyk, Wojciech Smolorz, Sławomir Wiśniewski, Dariusz Kida, Stanisław Gurba, Konrad Fedorowicz, Tomasz Kocemba a kibicował i wspierał nas Michał Kobyłecki.

Wiesław Merkwa wywalczył doskonałe czwarte miejsce w kategorii VETERAN a Ewa Kobyłecka zajęła 7 lokatę wśród kobiet. Tomasz Kocemba z dobrym wynikiem zamknął pierwszą dziesiątkę mistrzostw w kategorii OPEN, Wojciech Smolorz uplasował się na 12 a Jan Kobyłecki na 17 miejscu. Konrad Fedorowicz zajął 26 a Sylwester Ślosarczyk 31 lokatę.

Pierwsza dziesiątka kategorii OPEN

Pierwsza dziesiątka kategorii SPRINGER

Pierwsza dziesiątka kategorii LADIES

Pierwsza dziesiątka kategorii VETERAN

W kategorii Teams pierwsze miejsce zajęła ekipa z Węgier przez Czechami i Słowakami.
Team Poland uplasował się na czwartej pozycji z taką samą liczbą punktów jak reprezentacja gospodarzy.

Następne Mistrzostwa Świata HFT odbędą się w roku 2022 na Węgrzech.

PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA HFT 2021
Jubileuszowe Zawody HFT/FT "Tawerniaki" 2021

8

W dniu 20 czerwca na terenie ośrodka w Bojanowie rozegrano piętnaste, Jubileuszowe Zawody HFT/FT "Tawerniaki" 2021.
Organizatorem imprezy był  LOK Koło Strzelectwa Terenowego E-TAWERNA.
Przed zawodami każdy z uczestników mógł sprawdzić swój sprzęt na strzelnicy technicznej w panujących tego dnia ekstremalnych warunkach pogodowych.Temperatura powietrza już podczas ZERO RANGE znacznie przekraczała 20 stopni ale po rozpoczęciu rywalizacji upalne, parne powietrze nawet w cieniu osiągało ponad 30 stopni Celsjusza.
Ochłody zawodnikom nie dawał ani sosnowy cień, ani południowy wiatr który przez cały dzień wiał wprawdzie w Bojanowie ale był tak gorący, że nie zapweniał on uczestnikom imprezy praktycznie żadnej ulgi.  
Ale tropikalne warunki dawały się we znaki nie tylko uczestnikom, cierpiał również sprzęt.
Wielu strzelców ze zdumieniem obserwowało punty trafienia swoich pocisków na tarczach podczas ZERO RANGE znacznie odbiegające od tego czego się spodziewali.
Prace zawodników na strzelnicy technicznej utrudniały dodatkowo dość mocne ruchy powietrza potrafiące przenieść lekki śrut nawet o kilka centymetrów w prawo od punktu celowania.
Generalnie należało wykorzystać czas na strzelnicy technicznej do maksimum gdyż wpływ wysokiej temperatury na zestawy strzeleckie był na prawdę ogromny.
Kto nie zweryfikował sprzętu przed zawodami często po zakończeniu rywalizacji z nietęgą miną wymieniał z innymi uczestnikami  swoje spostrzeżenia o ilości klików lub centymetrów o które zmienił się jego punkt trafienia.
Czasem  były to cztery kliki a czasem czternaście, czasem w dół a czasem w prawo – tak właśnie oddziaływał na zestawy strzeleckie tropikalny upał tego dnia.
Koło godziny 10.00 rozpoczęła się odprawa a potem zawodnicy udali się na tor strzelecki.Tor ustawiał między innymi aktualny Mistrz Świata HFT Dariusz Kida i było widać praktycznie na każdym stanowisku.
Cele były zaplanowane w całym  zakresie dystansów co obecnie rzadko spotyka się na torach HFT gdzie dominują odległe figurki, strzelane głównie „pierwszym  dote'em”.Podczas tych zawodów było jednak inaczej.
Na każdym stanowisku należało zachować sto procent czujności gdyż jak się okazało często trudniejszy był cel stojący bliżej, do którego trzeba było precyzyjnie określić dystans, niż ten na pewnym dalekim "maksie".Teren zawodów rozgrywanych pomiędzy nieczynnym ośrodkiem  domków letniskowych bardzo utrudniał ocenę odległości i niektórzy zawodnicy mylili się czasem o kilka metrów.
Ale tego dnia nawet poprawna ocena dystansu nie dawała gwarancji sukcesu gdyż ogromnym  utrudnieniem  dla uczestników był wiatr praktycznie cały czas towarzyszący zawodnikom na torze.
Nawet jeżeli na stanowisku wydawało się, że ruch powietrza ustał to na trasie dolotu i przy celu wiało już praktycznie nieprzerwanie.
Czasem  wystarczyła poprawka jedynie do krawędzi HZ ale już na kolejnym celu niezbędne było przeniesienie krzyża na skraj samej figurki.Jak to z reguły bywa na wietrze, niekiedy przyjęta poprawka była już mocno nieaktualna zanim śrut dotarł do celu i wtedy strzelec mógł odetchnąć z ulgą jeżeli do karty startowej mógł wpisać chociaż jeden punkt.Oczywiście na torze nie mogło zabraknąć figurek ostrzeliwanych z postaw wymuszonych.
Wprawdzie nie były one relatywnie trudne ale po raz kolejny wpływ spiekoty i duchoty dał znać o sobie i nawet strzelcy z czołówki z obu kategorii tracili, szczególnie na celach ostrzeliwanych z postawy stojącej, wiele punktów.W kategorii HFT1 dwóch zawodników zakończyło rywalizację z wynikiem 73 a trzech uzyskało 72 punkty. 
To pośród nich w drodze dogrywki ustalono ostateczną kolejność na podium imprezy.
Dogrywki nie trwały jednak długo i już po pierwszej rundzie strzelań poznaliśmy zwycięzców.Pierwsze miejsce wywalczył Sylwester Ślosarczyk, za nim  na podium  uplasował się Tomasz Kocemba i Tomasz Pastusiński, który wywalczył jednocześnie tytuł najlepszego Weterana imprezy.

W HFT 2 triumfował Sławomir Wiśniewski przed Sławomirem Wałęgą i Krzysztofem Zagórskim.W kategorii juniorów najwyższy wynik wystrzelał Mateusz Smardz. Wszyscy juniorzy zostali wyróżnieni.

Najlepszą Kobietą imprezy została Ewa Kobyłecka a Weteranem Tomasz Pstusiński.

WYNIKI:
HFT1
1. Sylwester Ślosarczyk - 73 (dogrywka)
2. Tomasz Kocemba - 73 (dogrywka)
3. Tomasz Pastusiński - 72 (dogrywka) - Najlepszy Weteran
4. Krzysztof Kowalczyk - 72 (dogrywka)
5. Andrzej Dunin - 72 (dogrywka)
6. Krzysztof Janeczek - 71
6. Dawid Kobyłecki - 71
6. Tomasz Żebracki - 71
9. Wiesław Smardz -69
10. Jan Kobyłecki - 68
10. Sylwek Ratomski - 68
10. Piotr Kolman - 68
13. Robert Kowalski - 67
13. Tomasz Boligłowa - 67
15. Mariusz Skarubowicz - 66
16. Ewa Kobyłecka - 62 - Najlepsza Kobieta
16. Mateusz Gozdalski - 62
18. Józef Białek - 61
19. Wojciech Swachta - 60
19. Artur Filip - 60
21. Marcin Trojnar - 58
22. Bartek Paluch - 57
23. Jerzy Świstak - 56
23. Zdzisław Słaby - 56
23. Dariusz Kieljan - 56
26. Marek Urjasz - 54
26. Katarzyna Trojnar - 54
28. Piotr Frej - 52
29. Kamil Drelich - 51
30. Dorota Nowak-Frej - 45
31. Marek Puzio - 43
32. Andrzej Jarząb - 41

HFT2
1. Sławomir Wiśniewski - 69
2. Sławomir Wałęga - 66
3. Krzysztof Zagórski - 65
4. Artur Łowczak - 63
4. Wojciech Górecki - 63
4. Krzysztof Walicki - 63
7. Stanisław Gurba - 59
8. Bogdan Furtak - 58
8. Albert Mazurek - 58
10. Oleksander Gaponov - 56
10. Jacek Wójcik - 56
12. Tomasz Gatlik - 55
12. Rafał Strąkowski -55
14. Marcin Kukułka - 53
15. Marcin Tracz - 52
16. Piotr Kawa - 50
17. Witold Rudnik - 45
17. Robert Drożdż - 45
19. Michał Kudła - 38

Juniorzy
1. Mateusz Smardz- 69 - Najlepszy Junior
2. Zofia Wójcik - 63
3. Piotr Kocemba - 60
4. Arek Wójcik - 58
4. Wojciech Walicki - 58
6. Michał Kobyłecki - 53

Tor zaprojektował i sędziował Adik, ustawiali KrzysztofK i bobik66, pomagali przy budowie i składaniu toru Zagorek, Tomek_tom, Dosia, mati07, PuMa, Marino, Janec_k.
Teren pod tor i strzelnicę techniczną przygotował mati07.

Dzień wcześniej w ramch zlotu rozegrano konkurencje sylwetkowe.

Silhouette pistolet:
1. Piotr Kolman - 24
2. Dariusz Kieljan - 18
3. Tomasz Żebracki - 17
4. Zdzisław Słaby - 17
5. Dariusz Kida - 16
6. Wiesław Smardz - 11
7. Mateusz Smardz - 9
8. Józef Białek - 7
Konkurencję przygotował i sędziował Oko.

Silhouette karabin:
1. Dariusz Kida - 25
2. Józef Białek - 21
3. Krzysztof Ćwik - 20
4. Robert Kowalski - 18
5. Artur Filip - 16
6. Krzysztof Walicki - 16
7. Jerzy Świstak - 16
8. Dariusz Kieljan - 15
9. Zdzisław Słaby - 15
10. Dorota Nowak-Frej - 15
11. Piotr Kolman - 15
12. Tomasz Żebracki -15
13. Mateusz Smardz -14
14. Bartłomiej Paluch - 14
15 Sylwek Ratomski - 14
16. Bogdan Furtak - 14
17. Wiesław Smardz - 14
18. Marcin Trojnar - 13
19. Piotr Frej - 12
20. Daniel Kozioł - 12 (jedno przejście)
21. Marek Urjasz - 9
22. Katarzyna Trojnar - 8
Konkurencję przygotowali Bodzio_75 i Mati07, sędziował Zagorek.

Strzelcami wybornymi "W dechę Tawerna" byli Dariusz Kieljan, Jerzy Świstak, Mateusz Smardz, Krzysztof Ćwik, Artur Filip.

Zwycięzca HFT1 - Sylwester Ślosarczyk - podczas dogrywki:
https://www.youtube.com/watch?v=HFraXZh1Sxg

Najlepszy Weteran - Tomasz Pstusiński - podczas dogrywki:
https://www.youtube.com/watch?v=ajPrnY3W98U

Dziękujemy Organizatorom za udaną imprezę i do zobaczenia na kolejnym zlocie!

Podkategorie

YouTube Video

  • Najnowsze artykuły
  • Popularne artykuły
Silhouette

Silhouette

2013-02-24 19:15:57

Hunter Field Target

Hunter Field Target

2013-02-24 19:07:59

Field Target

Field Target

2013-02-24 18:36:56

Metody określania odległości w HFT

Metody określania odległości w HFT

2020-02-11 23:00:00

Partnerzy

Field Target

ft miniField target (FT) – konkurencja, której zasady zostały najwcześniej określone. Polega na strzelaniu z karabinka pneumatycznego co celów, w których strefa trafienia (KZ) ma wielkość od 15 do 40 mm. Cele umieszczone są na dystansie od 8 do 50 metrów.  [ więcej ]

Hunter Field Target

hft poprawiony miniHunter field target (HFT) – konkurencja, której zasady opracowano trochę później niż FT. Głównym zamysłem tej konkurencji jest wprowadzenie zasad bardziej zbliżonych do tych, które spotyka się podczas polowań. [ więcej ]

Silhouette

sylwetki miniSilhouette (z ang. sylwetki) to nic innego jak wycięte z kilkumilimetrowej, stalowej blachy sylwetki zwierząt: kurczak, dzik, indyk i muflon, ustawione na podwyższeniu (półce), na określonych odległościach. Jedynym zadaniem strzelca jest trafić jednym strzałem każdą sylwetkę strącając ją z półki. [ więcej ]

Last News

Popular News

TARGI IWA 2013

TARGI IWA 2013

2013-03-05 08:33:59

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

2015-01-30 19:24:24

Odznaka strzelecka PFTA

Odznaka strzelecka PFTA

2013-03-06 01:19:51

Odszedł Andrzej Skiba

Odszedł Andrzej Skiba

2013-11-06 17:56:33

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %