• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Puchar Zimowy 2024

423223581 951442173085976 2836827665359201577 nPuchar Zimowy to od lat największy zimowy puchar strzelecki w Europie.
W tym roku wzięło w nim udział blisko 140 zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.
Tegoroczna edycja była już trzynastym sezonem zimowych zmagań, rozgrywanych do 2012 roku i przerwanych tylko jeden raz w swojej historii, w czasach covid'owych.
Miło jest obserwować jak idea Pucharu Zimowego wciąż się rozwija, zdobywa nowych zwolenników i międzynarodową sławę.Otwarcie bieżącego pucharu odbyło się 14 lutego w Dierżnie.
Do rywalizacji przystąpiło osiemdziesięciu uczestników z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, łącznie z aktualnym Mistrzem Europy Mirosławem Trudičem.
Pierwsza eliminacja była prawdziwie zimowa, nie tylko z nazwy, z mocnym wiatrem i silnymi opadami śniegu.
Za wyjątkiem kilku najbliższych, wszystkie pozostałe cele musiały być strzelane z dużymi poprawkami na ciągły ruch mas powietrza od strony jeziora.W pamięci uczestników szczególnie zapisała się sekcja toru z celami na statku, w tym głównie cel numer 5, ze strefą trafienia 35mm na dystansie 40 metrów, zamocowany wysoko nad podłożem.
Na tym stanowisku pocisk zanim doleciał do celu, zbaczał czasem nawet o kilkanaście centymetrów pod wpływem silnego wiatru.
Na następnym paliku zawodników czekało kolejne wyzwanie w postaci figurki z HZ 20mm na 28 metrze. W tych warunkach trafienie tak małej strefy trafienia było prawdziwą sztuką.Zawody były doskonale zorganizowane, przebiegały sprawnie i były wspaniałym otwarciem sezonu.
W HFT 1 zwyciężył Tomasz Kocemba, przed Karelem Rylem i Krzysztofem Spaleniakiem.
W HFT2 najlepszy wynik wystrzelał Dawid Dyrcz, a na podium znaleźli się jeszcze Piotr Knysak i Mariusz Czerwonka.
Bezkonkurencyjny w kategorii FT był tego dnia Robert Szambelan, a tytuł najlepszej drużyny wywiozła z Dierżna Wichura HFT Team.Na drugą rundę puchar przeniósł się 28 stycznia, do czeskiego Bohumina, na teren fabryki JSB. Podczas tej eliminacji panowały doskonałe, niemal bezwietrzne warunki, z temperaturą nieznacznie powyżej zera.
Wydawać by się mogło, że w takich okolicznościach powinny paść bardzo wysokie wyniki.Jednak Czesi dość luźno podchodzą do zapisów regulaminu HFT i część celów stała dalej niż dopuszczają to obowiązujące regulacje, przez co często pociski uderzały w dolne krawędzie, lub spadały nawet poniżej stref trafienia.
Szczególnie wymagająca była ostatnia część toru nad jeziorem oraz stanowiska z postawami wymuszonymi, które były bardzo trudne i bezwzględnie weryfikowały umiejętności zawodników.Najlepiej tego dnia strzelał aktualny Mistrz Europy Miroslav Trudič, który pokonał w dogrywce o złoto Jarosława Porcka. Trzecie miejsce w HFT1 wywalczył Gerard Cebula.
W HFT2 zwyciężył Piotr Knysak przed Krzysztofem Walickim i Stefanem Szczepańczykiem.
W FT Jarosław Majda pokonał Marcina Krajsa, a najlepszą drużyną zostali Czerwoni.

Na kolejną eliminację, 11 lutego, Puchar Zimowy powrócił do Polski, na teren Fortu 51 w Swoszowicach.
Rywalizacja zapowiadała się bardzo ciekawie gdyż do Krakowa przyjechało dwóch byłych Mistrzów Świata - Darek Kida i Węgier - Ákos Osztafin, czołowi zawodnicy zeszłorocznych Mistrzostw Europy z Mistrzem Miroslavem Trudičem na czele, oraz oczywiście liderzy wszystkich pucharowych kategorii.Tor ustawiony na nowym terenie przez Dragonów przypominał momentami tory sprzed lat, na których przedpole pokrywały liczne drobne gałązki skutecznie utrudniające zawodnikom znalezienie czystego strzału.
Tego dnia cele ostrzeliwane z postaw wymuszonych były ustawione na relatywnie bliskich dystansach, niewiele było dalekich figurek na maksach, a wiatr był w miarę przewidywalny.Dzięki takim warunkom zawodnicy w HFT1 uzyskali bardzo wysokie rezultaty.
Zwyciężył z 59 punktami Marek Krempczyński, a tuż za nim znaleźli się na podium, już drugi raz w tym sezonie, Krzysztof Spaleniak i Tomasz Kocemba.
Warto podkreślić, że w Krakowie polscy zawodnicy zdominowali rywalizację i w najliczniej obsadzonej kategorii HFT1 zajęli sześć pierwszych miejsc.
Dopiero siódmą lokatę zajął węgierski Mistrz Świata - Ákos Osztafin.
W kategorii HFT2 triumfował Dawid Dyrcz przed Tomaszem i Piotrem Knysakiem.
W FT najlepiej tego dnia wypadł Marcin Krajs, drugą lokatę wywalczył Jarosław Majda, a najniższy stopień podium zajął Piotr Olszewski.
Najlepszą drużyną, podobnie jak w Dzierżnie, została Wichura HFT Team.Teren Starej Prochowni w Międzyrzeczy Górnym był miejscem, w którym kilkanaście lat temu z inicjatywy Stefana Dygdałowicza rozgrywano jedne z pierwszych zimowych zawodów w naszym kraju, będących następnie inspiracją dla powstania idei Pucharu Zimowego.
Zatem tej lokalizacji nie mogło zabraknąć również na mapie tegorocznych zmagań i 25 lutego ponad siedemdziesięciu zawodników stanęło do rywalizacji na zaproszenie Grupy Beskid Target.Trzeba przyznać, że tor strzelecki należał do bardzo wymagających.
Mieliśmy cele częściowo przesłonięte, ale w przeciwieństwie do eliminacji krakowskiej, przesłonami były najczęściej potężne konary drzew, bardzo trudne cele wymuszone stojące ostrzeliwane pod kątem do góry jak i w dół, oraz bardzo dużą ilość dalekich strzałów, w tym aż sześć figurek na dystansie ponad 41 metrów.
Jako ciekawostkę możemy podać, że łączny dystans do wszystkich trzydziestu celów wyniósł ponad 921 metrów. Dla porównania, żadna z poprzednich eliminacji nie zbliżyła się do granicy 900 metrów, a w Krakowie łączny dystans do celów wyniósł „zaledwie” 814 metrów.
Ale trudne i statystycznie długie strzały to jedynie pierwsza część opowieści o beskidzkiej eliminacji. Drugą dopisał mocny wiatr, który tego dnia szalał po wzniesieniach, na których położony jest teren Starej Prochowni.
Kwintesencją tr
udności w tych warunkach był cel nr 13 z zewnętrzną strefą trafienia.
Na tym stanowisku jedynie 37 zawodników zdobyło 2 punkty, 13 zaliczyło trafienie za 1 punkt i aż 24 uczestników rywalizacji wpisało do karty startowej „zero”.
Najwyższy wynik w HFT 1, 54 punkty, wystrzelał Piotr Czarnowski.
Drugą lokatę zajął Bartłomiej Cywiński z rezultatem 53 punktów, a trzeci stopień podium, po dogrywce, wywalczył Marek Krempczyński.
W HFT 2 triumfował Piotr Knysak przed Krzysztofem Walickim i Tomaszem Gatlikiem.
Najlepszą drużyną została ekipa strzelectwoterenowe.pl.Za wyjątkiem kategorii Junior, w której Bartłomiej Knysak zapewnił już sobie wcześniej zwycięstwo, w pozostałych kategoriach walka o ostateczną kolejność na podium miała rozegrać się podczas ostatniej eliminacji, 10 marca , w Misktacie.
W kategorii HFT 1 teoretyczną, matematyczną szansę na wejście do pierwszej pucharowej trójki zachowało aż jedenastu, a w HFT 2 dziewięciu zawodników.W wyjątkowej scenerii lasów Mikstatu miał zatem rozegrać się decydujący pojedynek wyłaniający najlepszych strzelców Pucharu Zimowego 2024.
Jak to w Mikstacie często bywa i tym razem tor był nasycony dalekimi strzałami - często pod kątem, wymagającymi postawami wymuszonymi i trudnym do zdefiniowania wiatrem hulającym pomiędzy pagórkami.Z uwagi na charakter szaty roślinnej, zawodnicy mieli najczęściej zapewnione czyste przedpole, przez co jedynymi zadaniami było poprawne oszacowanie dystansu do celu i ruchów mas powietrza, a następnie przyjęcie właściwych poprawek.
Rywalizacja przebiegała sprawnie,  zawodnikom dopisywały na torze humory, chociaż odczuwało się również atmosferę presji wynikającej z powagi ostatniej, decydującej pucharowej rundy.Najwyższy wynik (57 punktów) w HFT 1 wystrzelali tego dnia Krzysztof Spaleniak, Marcel Kornek i Marek Krempczyński i to ci zawodnicy ustalili między sobą miejsca na podium. Ostatecznie zwyciężył Mistrz Polski 2021 - Marek Krempczyński przed drugim wicemistrzem Europy 2023 - Krzysztofem Spaleniakiem i Marcelem Kornkiem.
W kategorii HFT 2 trzecią setkę dopisał do swojego dorobku Piotr Knysak, srebro przypadło w udziale Dawidowi Dyrczowi, a brązowy medal trafił do Tomasza Gatlika.
W FT triumfował Marcin Krajs przed Januszem Peluchą i Jarosławem Majdą.
Najlepszym Juniorem został Bartłomiej Knysak, a najlepszą drużyną Wichura Team.


Klasyfikacja generalna Pucharu Zimowego 2024:
Zwycięzcy kategorii HFT1: 1. Krzysztof Spaleniak 2. Marek Krempczyński 3. Tomasz Kocemba
Zwycięzcy kategorii HFT2: 1. Piotr Knysak 2. Dawid Dyrcz 3. Krzysztof WalickiZwycięzcy kategorii FT: 1. Marcin Krajs 2. Jarosław Majda 3. Robert SzmbelanNajlepsze drużyny: 1. Wichura Team 2. strzelectwoterenowe.pl 3. BV

Zwycięzcy kategorii Junior: 1. Bartek Knysak

PEŁNE WYNIKI PUCHARU ZIMOWEGO 2024

Gratulujemy zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikowm!

Serdecznie dziękujmy Sponsorowi Pucharu Zimowego Firmie PCP Hunters!

 

IV runda Pucharu Zimowego 2024

423223581 951442173085976 2836827665359201577 nW dniu 25.02.2024 rozegraliśmy IV eliminację polsko-czeskiego Pucharu Zimowego.

Tym razem miejscem zmagań była stara prochownia w Międzyrzeczu Górnym.
Do rywalizacji przystąpiło ponad 70 zawodników z Polski, Czech i Słowacji.Organizatorzy - grupa Beskid Target - wykorzystali walory posiadanego terenu w stu procentach, ustawiając urozmaicony i bardzo wymagający tor strzelecki.

Dodatkowo mocno wiejący tego dnia wiatr powodował, że aby celnie trafić w HZ, niezbędne były niejednokrotnie poprawki przekraczające 1,5 MIL.Chyba najtrudniejszym celem zawodów był cel nr 13, z małą strefą trafienia zlokalizowaną poza obrysem figurki, z linią strzelania ustawioną prostopadle do silnego wiatru, nie pozostawiający strzelcowi żadnego marginesu na błąd.

Na tym stanowisku można było zdobyć dwa punkty ... albo zero.
Ten tor, w tak trudnych wietrznych warunkach, to była porządna dawka HFT.Najwyższy wynik w HFT 1, 54 punkty, wystrzelał Piotr Czarnowski.

Drugą lokatę zajął Bartłomiej Cywiński z rezultatem 53 punktów, a trzeci stopień podium, po dogrywce, wywalczył Marek Krempczyński.
W HFT 2 triumfował Piotr Knysak przed Krzysztof Walicki i Tomasz Gatlik.Najlepszą drużyną została ekipa
strzelectwoterenowe.pl

Szczegółowe wyniki zawodów:
https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1aFxZsTFHE3FYCY5ItLvlNf0N-jkEDs47/htmlview
Gratulacje dla wszystkich uczestników i oczywiście dla zwycięzców!

Ranking Pucharu po IV eliminacjach:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kZm2aoIV7PBloUts1uF2_zx2QsatRXpR/htmlview

Serdecznie dziękujemy Sponsorowi Pucharu Zimowego Firmie PCP Hunters!

LINK DO GALERII Z ZAWODÓW

III runda Zimowej Ligi PRS 2024

422641439 947213853508808 5426183531727501424 n


W dniu 18 lutego, w Dzierżnie, rozegraliśmy III rundę zimowej ligi pneumatycznego PRS.
Ta dyscyplina strzelecka rozwija się w naszym kraju od roku i miło jest obserwować, jak z każdą kolejną eliminacją pojawiają się nowi uczestnicy.Dzięki inwencji organizatorów, możemy też mierzyć się z coraz trudniejszymi zadaniami.
Mieliśmy bardzo niestabilne podparcia na nowych typach barykad (na szczęście dla wielu to stanowisko liczone było jako dodatkowe), jak i cele o średnicy 15mm na 25 metrze, czy wreszcie cel na dystansie aż 80 metrów.
Znacznym utrudnieniem dla zawodników były również schematy zmiany kolejności ostrzeliwania celów.Już poprzedni tor u Hunterów był wymagający, ale to dopiero dzisiejsze zawody wywindowały skalę trudności na nieznany dotychczas poziom
Przez cały czas rozgrywania konkurencji panowała wiosenna aura z niewielkimi podmuchami wiatru.
Te ostatnie wymagały utrzymywania przez uczestników pełnej koncentracji, gdyż potrafiły przenosić lekki pocisk, na ekstremalnych PRS-sowych dystansach, nawet kilka centymetrów poza cel.

Wynik OPEN:
1. Krzysztof Spaleniak
2. Tomasz Kocemba
3. Ryszard Żymła

Wyniki SPRINGER:
1. Stefan Szczepańczyk
2. Tomasz Gatlik
3. Krzysztof StryjekNajlepszym Weteranem został Ryszard Żymła, a nagrodę dla najlepszego strzelca od firmy Tex77 odebrał Krzysztof Spaleniak.
Podziękowania dla Śląskiego Klubu Strzeleckiego Hunter Team LOK za świetnie przygotowane i przeprowadzone zawody.Serdeczne podziękowania dla naszych sponsorów Vector Optics Online i Tex77.
Podziękowania dla Firmy INCORSA Broń Amunicja Akcesoria , dzięki której przed zawodami można było przetestować karabin FX Panthera dedykowany do pneumatycznego PRS.

Po trzech rundach klasyfikacja generala ligi zimowej PRS wygląda następująco:

Kategoria OPEN:
2. Adam Niezgoda
3. Wojciech Swachta

Kategoria SPRINGER:
1. Tomasz Gatlik
2. Stefan Szczepańczyk
3. Krzysztof Walicki

III runda Pucharu Zimowego 2024

422575819 942809577282569 5517717068808415047 nZa nami III runda polsko-czeskiego Pucharu Zimowego 2024, która tym razem rozegrana została w krakowskich Swoszowicach, na terenie Fortu 51.

Pomimo niesprzyjającej pogody, do stolicy małopolski, zjechali zawodnicy z Polski, Słowacji, Czech i Węgier.
Rywalizacja w OPEN zapowiadała się bardzo ciekawie, bo na torze mieliśmy dwóch byłych Mistrzów Świata - Darek Kida i Ákos Osztafin oraz czołowych zawodników zeszłorocznych Mistrzostw Europy, z Mistrzem Miroslavem Trudičem na czele.
W kategorii HFT2 również nie brakowało międzynarodowych gwiazd, a jednocześnie najlepszych strzelców tegorocznego pucharu zimowego, jak Dawid Dyrcz, Piotr Knysak czy Krzysztof Walicki.
Ostatni raz nasz kraj gościł tak liczną, międzynarodową obsadę, podczas wrześniowych Mistrzostw Europy HFT.Tor strzelecki charakteryzował się niewielką ilością dalekich celów i relatywnie prostymi stanowiskami z celami ostrzeliwanymi z postaw wymuszonych.

Utrudnieniem dla zawodników były natomiast niezliczone małe gałązki i krzaczki wyrastające z poszycia leśnego i rozsiane na całym przedpolu od stanowiska do celu, które zebrały srogie żniwo w niejednej karcie startowej.Po raz kolejny potwierdziło się, że trudny tor to wcale nie znaczy "wszystko na maksach" :-)

W niedzielnych deszczowych warunkach, z lekkimi podmuchami wiatru, najlepiej poradził sobie powracający po kontuzji Marek Krempczyński, który zbliżył się do "kompletu" kończąc zawody z wynikiem 59 punktów.
O drugi stopień podium w kategorii OPEN, rozegralil dogrywkę Krzysztof Spaleniak i Tomasz Kocemba.
Ostatecznie, po bezbłędnej serii z postawy klęczącej, srebrny medal trafił w ręce drugiego wicemistrza Europy 2023.
Dogrywki były również niezbędne do ustalenia kolejności na podium w HFT2.Najlepsi zawodnicy III rundy Pucharu Zimowego:

Kategoria HFT1
1. Marek Krempczyński 59pkt.
2. Krzysztof Spaleniak 58pkt. (dogrywka)
3. Tomasz Kocemba 58pkt. (dogrywka)Kategoria HFT2

1. Dawid Dyrcz 52pkt. (dogrywka)
2. Tomasz Knysak 52pkt. (dogrywka)
3. Piotr Knysak 51pkt. (dogrywka)

Kategoria FT
1. Marcin Krajs
2. Jarosław Majda
3. Piotr Olszewski

Najlepsi Juniorzy:
1. Kamil Kowalczyk
2. Hubet Gatlki

Najlepsza drużyna: Wichura HFT Team

Szczegółowe wyniki zawodów:
https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1rIrNT-o2DZksjC-EDAFS_JEhveS7nyhA/htmlview

Dzisiejsze zawody były jednocześnie półmetkiem tegorocznego polsko-czeskiego Pucharu Zimowego.
Czołówka po trzech pierwszych eliminacjach kształtuje się następująco:

Kategoria HFT1
1. Tomasz Kocemba
2. Krzysztof Spaleniak
3. Miroslav Trudič

Kategoria HFT2
1. Piotr Knysak
2. Dawid Dyrcz
3. Krzysztof Walicki

Najlepsze drużyny:
1. Wichura HFT Team
2. strzelectwoterenowe.pl
3. BV

Szszczegółowy ranking pucharu:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kZm2aoIV7PBloUts1uF2_zx2QsatRXpR/edit?rtpof=true&sd=true&fbclid=IwAR24Z5_dJRtJVIcIdKm8J4uPM9aifDD_TeTYuYmoEZWX0aIFqHkBviLI9fM

LINK DO PEŁNEJ GALERII Z ZAWODÓW

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski HFT 2023.

DSC 0246-02

Czytaj więcej...

VII runda Pucharu Hunterów, Kalety - 8.10.2023

DSC 1415-01W dniu dzisiejszym, w typowo jesiennej aurze, odbyła się VII runda tegorocznego Pucharu Hunterów w HFT i FT.

W trakcie trwania konkurencji po porannych opadach nie było już śladu, temperatura oscylowała wokół 10C° z momentami silnymi, zmiennymi porywami wiatru.Hunterzy przygotowali bardzo dobry tor, który w połączeniu z panującymi tego dnia trudnymi warunkami wiatrowymi, stanowił duże wyzwanie strzeleckie dla uczestników imprezy.

Całe zawody przeprowadzone były bardzo sprawnie i bez zbędnych przerw.W najliczniej obsadzonej kategorii HFT1, najwyższy wynik 74 punktów wystrzelało trzech zawodników, którzy następnie stanęli do dogrywki.

Ostatecznie, najwyższy stopień podium zajął świetnie strzelający cały sezon Marek Krempczyński, który wyprzedził Tomasza Kocembę i Krzysztofa Spaleniaka.WYNIKI HFT 1:

1. Marek Krempczyński 74pkt. (dogrywka)
2. Tomasz Kocemba 74pkt. (dogrywka)
3 Krzysztof Spaleniak 74pkt. (dogrywka)W kategorii HFT2 bezkonkurencyjny tego dnia był Piotr Knysak pokonując o 1 punkt Krzysztofa Walickiego o i 3 punkty Tomasza Widłę.

WYNIKI HFT 2:
1. Piotr Knysak 68pkt.
2. Krzysztof Walicki 67pkt.
3. Tomasz Widła 65pkt.


W FT zwyciężył Paweł Świtkowski przed Marcinem Krajsem i Piotrem Olszewskim.

Szczegółowe wyniki VII eliminacji:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DPtEJI0TL4xzbl5ifzuJ42-h6tY6k6z1QpLeX5kiMf4/edit#gid=887272802

Po VII eliminacjach, czołówka tegorocznego cyklu Pucharu Hunterów, kształtuje się następująco:

Kategoria HFT1:
1. Krzysztof Spaleniak 493,46%
2. Tomasz Kocemba 487,03%
3. Adam Niezgoda 473,75%

Kategoria HFT2:
1. Dawid Dyrcz 498,67%
2. Piotr Knysak 488,60%
3. Mariusz Czerwonka 458,24%

Kategoria FT:
1. Marcin Krajs 472,08%
2. Paweł Świtkowski 391,43%
3. Piotr Olszewski 291,91%

Ranking pucharu:
https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1DxltjtFYoL-UVQuKGrC5EPaLzdwkwTiwDypdbNbPbIk/htmlview

GALERIA Z ZAWODÓW

 

Podkategorie

YouTube Video

  • Najnowsze artykuły
  • Popularne artykuły
Puchar Zimowy 2024

Puchar Zimowy 2024

2024-03-10 16:52:00

IV runda Pucharu Zimowego 2024

IV runda Pucharu Zimowego 2024

2024-02-28 16:26:15

III runda Zimowej Ligi PRS 2024

III runda Zimowej Ligi PRS 2024

2024-02-18 13:42:26

III runda Pucharu Zimowego 2024

III runda Pucharu Zimowego 2024

2024-02-11 13:27:12

Silhouette

Silhouette

2013-02-24 19:15:57

Hunter Field Target

Hunter Field Target

2013-02-24 19:07:59

Field Target

Field Target

2013-02-24 18:36:56

Metody określania odległości w HFT

Metody określania odległości w HFT

2023-10-17 22:00:00

Partnerzy

Field Target

ft miniField target (FT) – konkurencja, której zasady zostały najwcześniej określone. Polega na strzelaniu z karabinka pneumatycznego co celów, w których strefa trafienia (KZ) ma wielkość od 15 do 40 mm. Cele umieszczone są na dystansie od 8 do 50 metrów.  [ więcej ]

Hunter Field Target

hft poprawiony miniHunter field target (HFT) – konkurencja, której zasady opracowano trochę później niż FT. Głównym zamysłem tej konkurencji jest wprowadzenie zasad bardziej zbliżonych do tych, które spotyka się podczas polowań. [ więcej ]

Silhouette

sylwetki miniSilhouette (z ang. sylwetki) to nic innego jak wycięte z kilkumilimetrowej, stalowej blachy sylwetki zwierząt: kurczak, dzik, indyk i muflon, ustawione na podwyższeniu (półce), na określonych odległościach. Jedynym zadaniem strzelca jest trafić jednym strzałem każdą sylwetkę strącając ją z półki. [ więcej ]

Last News

Vector Continental 6-48x56T

Vector Continental 6-48x56T

2024-06-08 16:34:21

Falcon T50i 5-50X60i SFP ED

Falcon T50i 5-50X60i SFP ED

2024-05-06 19:28:49

Zakończenie Zimowej ligi PRS

Zakończenie Zimowej ligi PRS

2024-03-26 07:21:11

Delta Stryker HD 1-10x28 SDOG-1

Delta Stryker HD 1-10x28 SDOG-1

2024-03-23 15:32:49

Popular News

TARGI IWA 2013

TARGI IWA 2013

2013-03-05 08:33:59

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

2015-01-30 19:24:24

Odznaka strzelecka PFTA

Odznaka strzelecka PFTA

2013-03-06 01:19:51

Odszedł Andrzej Skiba

Odszedł Andrzej Skiba

2013-11-06 17:56:33

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %