• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

VI Memoriał Wisełki - Puchar Wielkopolski PFTA 2014

P1060336 rs2W dniu 16 lipca 2014 roku na terenie strzelnicy myśliwskiej „Bączek” w miejscowości Dąbrówka Leśna została rozegrana 7 eliminacja Pucharu PFTA pod nazwą VI Memoriał Wisełki - Puchar Wielkopolski PFTA 2014 organizowana przez Wielkopolską Sekcję Strzelectwa Terenowego Strzelec.

W piątek 15 lipca w godzinach nocnych odbyły się zawody nHFT poprzedzające główne konkurencje strzeleckie HFT i FT planowane na sobotę.
Na 20 stanowiskowym torze nocnego HFT bezkonkurencyjny był jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników Jacek Jakimowicz , który z kompletem 40 punktów zajął najwyższy stopień podium . Tuż za nim uplasował się jego klubowy kolega Mirosław Maciejewicz a trzecią lokatę wywalczył Rafał Pachnik.

P1060339 rs
W sobotę od wczesnych godzin porannych parking na terenie strzelnicy „Bączek” dość szybko się zapełniał. Na poznańską eliminację zjechali czołowi zawodnicy z całej Polski. Trzeba przyznać, że nowa, tegoroczna lokalizacja oferowała organizatorom doskonałe warunki do przygotowania ciekawego i urozmaiconego toru strzeleckiego jak i znakomite zaplecze i infrastrukturę dla gości. Dzięki wykorzystaniu naturalnej konfiguracji terenu cele zlokalizowane były zarówno na otwartych, mocno oświetlonych łąkach ostrzeliwane lekko pod górę jak i ukryte w lesie oraz pod drzewami i krzewami w miejscach tak mocno zacienionych, że nawet zawodnicy wyposażeni w najwyższej klasy celowniki optyczne mieli problem z prawidłowym ustaleniem miejsca strefy trafienia na celu.

P1060341 rs

Organizatorzy umieścili też kilka figurek na bardzo wysokiej wieży. Prawie całe zawody rozegrane zostały w czasie umiarkowanego zachmurzenia z okresowymi przejaśnieniami, którym towarzyszył lekki wiatr z chwilowymi mocniejszymi podmuchami. Jedynie na moment pojawił się niewielki opad deszczu po którym nastąpiła kompletna „cisza” będąca prezentem dla zawodników, którzy w tym czasie byli na otwartych łąkach a przede wszystkich dla strzelców zmagających się z celami na wieży.

P1060348 rs
Za wyjątkiem serii gwizdków w pierwszej fazie imprezy konkurencje strzeleckie przebiegały sprawnie bez większych przerw. Rywalizacji na torze towarzyszyła wspaniała atmosfera, którą było łatwo utrzymywać dzięki dość zwartej budowie toru powodującej, że w obrębie jednego miejsca z reguły znajdowało się kilkunastu zawodników na bieżąco komentujących przebieg walki na torze.

P1060355 rs
Generalnie zawody poznańskie pod względem organizacyjnym jak i sportowym należy ocenić wysoko. Tor strzelecki był urozmaicony ale przede wszystkim regulaminowy przełamując serię słabszych torów poprzednich kilku pucharowych eliminacji.

WYNIKI:
HFT1:
1 miejsce: Tomasz Godek - 77 pkt.
2 miejsce: Tomasz Kocemba - 76 pkt. (dogrywka)
3 miejsce: Przemysław Godek - 76 pkt. (dogrywka)
HFT2:
1 miejsce: Marek Kowalik - 65 pkt.
2 miejsce: Sławomir Kuziel - 64 pkt. (dogrywka)
3 miejsce: Marek Szymański - 64 pkt. (dogrywka)
FT1:
1 miejsce: Marceli Kotkowski - 35 pkt. (dogrywka)
2 miejsce: Marek Kalk - 35 pkt. (dogrywka)
3 miejsce: Jarosław Majda - 33 pkt.
Wyróżnienia:
Najlepszy Junior Młodszy: Maksym Piasek - 63 pkt.
Najlepszy Junior Starszy: Szymon Bojanowski - 69 pkt.
Najlepsza Kobieta HFT2: Alicja Miller - 55 pkt.
Najlepsza Kobieta HFT1: Maria Dratwa - 75 pkt.
Najlepszy Senior HFT1: Maria Dratwa - 75 pkt
nHFT 15 sierpnia:
1 miejsce: Jacek Jakimowicz - 40 pkt.
2 miejsce: Mirosław Maciejewicz - 39 pkt.
3 miejsce: Rafał Pachnik - 38 pkt.


Sczegółowe wyniki zawodów

YouTube Video

  • Najnowsze artykuły
  • Popularne artykuły

Partnerzy

Field Target

ft miniField target (FT) – konkurencja, której zasady zostały najwcześniej określone. Polega na strzelaniu z karabinka pneumatycznego co celów, w których strefa trafienia (KZ) ma wielkość od 15 do 40 mm. Cele umieszczone są na dystansie od 8 do 50 metrów.  [ więcej ]

Hunter Field Target

hft poprawiony miniHunter field target (HFT) – konkurencja, której zasady opracowano trochę później niż FT. Głównym zamysłem tej konkurencji jest wprowadzenie zasad bardziej zbliżonych do tych, które spotyka się podczas polowań. [ więcej ]

Silhouette

sylwetki miniSilhouette (z ang. sylwetki) to nic innego jak wycięte z kilkumilimetrowej, stalowej blachy sylwetki zwierząt: kurczak, dzik, indyk i muflon, ustawione na podwyższeniu (półce), na określonych odległościach. Jedynym zadaniem strzelca jest trafić jednym strzałem każdą sylwetkę strącając ją z półki. [ więcej ]

Popular News

TARGI IWA 2013

TARGI IWA 2013

2013-03-05 08:33:59

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

Mistrzostwa Świata HFT 2015 - podział ...

2015-01-30 19:24:24

Odznaka strzelecka PFTA

Odznaka strzelecka PFTA

2013-03-06 01:19:51

Odszedł Andrzej Skiba

Odszedł Andrzej Skiba

2013-11-06 17:56:33

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %